trawy.info
 

Forum użytkowników

Tutaj można zostawiać wiadomości dla innych użytowników serwisu oraz odpisywać na nie. Można tutaj zadawać pytania, dzielić się doświadczeniami...
Uwaga! Wpisy niezgodne z tematyką serwisu lub z ogólnie przyjętymi zasadami grzeczności będą usuwane.

Do korzystania z tablicy ogłoszeń rejestracja nie jest potrzebna. Jednak zarejestrowani (i zalogowani w trakcie wysyłania wiadomości) użytkownicy będą otrzymywać mailem odpowiedzi na dyskusje, w których biorą czynny udział oraz mogą dołączać pliki do swoich wiadomości. Zarejestrować się bezpłatnie można tutaj.

Lista : Góra : Poziom wyżej : Odpowiedz

Re: obsianie traw na 2 ha [kado : 2008-01-09, 20:12:39]
witam, jest kilka możliwości, można wysiać gotową mieszankę typu np: zielona pustynia, weekend itp. jeśli ma to być łąka kwietna to same kostrzewy( weekend) + nasiona kwiatów.
Tych są różne rodzaje na łąki naturalistyczne i łąki barwne, zagadnienie jest rozbudowane więc łatwiej byłoby rozmawiać tel lub osob.
Parametry sorbcyjne gleby można poprawić stosując np. agrohydrogel. to jest dosyć droga zabawka, ale myślę że przy 10 cm humusu obejdzie się bez gelu, nasion trawy potrzeba w kiepskich warunkach: na trawnik 3-4kg/100m2, na łąkę kwietną-0,5-1kg +kwiaty mieszanka traw kosztuje(w tym roku ceny idą mocno w górę) 11-14 zł
kwiaty to koszt od 100 do 600 zł/kg, na 2ha trzeba kilka kg zależnie od mieszanki-to nie tylko sprawa kompozycji. łąki kwietne tak naprawdę dobrze wyglądają dopiero w 2 roku, i kosić je należy 2 razy w sezonie - latem, i tu jest pole do popisu bo można skosić po kawałku z pewnym odstępem utworzą się wzory widoczne również w przyszłości, i 2 raz jesienią na zakończenie sezonu.
pozdrawiam

Lista : Góra : Poziom wyżej : Odpowiedz

Zaloguj sie lub zarejestruj aby wyslac wiadomosc

 
strona wygenerowana w 0.0079 sek.