trawy.info
 

Forum użytkowników

Tutaj można zostawiać wiadomości dla innych użytowników serwisu oraz odpisywać na nie. Można tutaj zadawać pytania, dzielić się doświadczeniami...
Uwaga! Wpisy niezgodne z tematyką serwisu lub z ogólnie przyjętymi zasadami grzeczności będą usuwane.

Do korzystania z tablicy ogłoszeń rejestracja nie jest potrzebna. Jednak zarejestrowani (i zalogowani w trakcie wysyłania wiadomości) użytkownicy będą otrzymywać mailem odpowiedzi na dyskusje, w których biorą czynny udział oraz mogą dołączać pliki do swoich wiadomości. Zarejestrować się bezpłatnie można tutaj.

Lista : Góra : Poziom wyżej : Odpowiedz

obsianie traw na 2 ha [Bożena Schabikowska : 2007-12-09, 02:30:02]
Witam,
bede na wiosne siać trawe na obszarze około 2 ha. Jest to teren bardzo sinie nasłoneczniony, gleba piaszczysta, przepuszczalna,kwaśna, klasa V-VI obecnie rozsypywana jest 10cm warstwa humusu. Niestety humus był żle pryzmowany przez około 3 lata więc jego wartość prawdopodobnie jest niska. W okolicznych ogrodach nie zauważyłam zielonych trawników więc jak sądze u mnie nic dużo lepszego nie wyrośnie.
W przyszłości na terenie tego trawnika będzie zakładany ogród i sad.
Chodzi mi o to aby powstrzymać dalszą degradacje terenu (obecnie nic tam nie rośnie)i przywrócić ekosystem. Oczywiście nie będzie całość koszona tylko ścieżki w okół domu. Marzy mi sie łąka z makami i habrami (występują na tych terenach )którą będzie trzeba jak najrzadziej kosić. Chciałabym aby ktoś był uprzejmy doradzić mi odmiany jakie powinnam posiać. Jeszcze problem ilości i ceny. Bardzo proszę o pomoc.


Załączony plik (kliknij obrazek aby zobaczyć w oryginalnym rozmiarze):

pic
Lista : Góra : Poziom wyżej : Odpowiedz

Zaloguj sie lub zarejestruj aby wyslac wiadomosc

 
strona wygenerowana w 0.0461 sek.